Centrum Wolontariatu w Słupsku

O wolontariacie wiemy wszystko!!!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-09-10 10:29:47

julia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-10
Posty: 1
Punktów :   

Szkolny Klub Wolontariusza przy I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Szkolny Klub Wolontariusza przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ST. Dubois w Koszalinie.


    Powstał w kwietniu 2007 roku – wówczas to zebrałam grupę chętnych osób , zainteresowanych praca wolontariacką i podpisaliśmy porozumienie                  o współpracy z  Centrum Wolontariatu w Słupsku.
Od początku szkolenia wolontariuszy odbywały się raz do roku a prowadzili je pracownicy centrum Wolontariatu w Słupsku, lub już tu na miejscu Pani Anna Łojko- prezes Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych – Bądźmy Razem.
Jako koordynator wypracowałam wraz z wolontariuszami regulamin, który przez okres następnych dwóch lat był nieznacznie modyfikowany. Od początku kładłam nacisk na systematyczną pracę i zaangażowanie  naszych wolontariuszy, oraz na dokumentowanie przez nich swojej pracy.
Wolontariusze dochodzą odchodzą, ale co roku członków klubu jest w granicach 30 osób, które aktywnie przez rok szkolny  pracują systematycznie w różnych placówkach na terenie Koszalina.
Nasi wolontariusze pracują w różnych placówkach - między innymi-
    W Świetlicach środowiskowych i TPD
    W Centrum Kryzysowym dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi
    W Hospicjum
    W Przedszkolu Integracyjnym
    W rodzinach zastępczych – i rodzinnych domach dziecka- Ośrodek Adopcyjny
    W Specjalnym Ośrodku Szkolnym Wychowawczym- Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Bądźmy razem
    W Domu Samotnej Matki
    Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Ostoja,
    Oraz ze szkoła Sp nr 7 i Sp nr 11 – nasi uczniowie udzielają korepetycji uczniom wyłonionym przez pedagogów wymagających pomocy w nauce.

Nasza praca polega na pomocy- dzieciom w nauce, opiece i zabawie, pomocy pracownikom placówek w realizacji ich podstawowych zadań, rozmowach, spacerach, organizacji różnorakich akcji charytatywnych. Pracujemy z dziećmi zdrowymi, niepełnosprawnymi, autystycznymi, dziećmi z ADHD, ale również     z ludźmi dorosłymi, starszymi, chorymi.
Praca w klubie daje nam szerokie możliwości zdobywania doświadczeń. Dzięki niej poznajemy wspaniałych i ciekawych ludzi. Uczymy się nowych rzeczy, odkrywamy własne predyspozycje, umiejętności. Przechodzimy różne szkolenia, zdobywając dodatkowa wiedzę.
Wspieramy organizatorów Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja organizowanego w Koszalinie co oku. Nasi wolontariusze zawsze solidna grupa około 20 osobowa pomagają podczas całego festiwalu, zarówno od strony technicznej, organizacyjnej , ale także pracując jako tłumacze.



Tylko w ubiegłym roku szkolnym 22 naszych wolontariuszy – pracujących najbardziej systematycznie z grupy 33 osobowej przepracowało ponad 900 godzin wszystkie one zostały udokumentowane. Była to systematyczna praca w w/w placówkach i instytucjach, w oparciu o podpisane porozumienia stron.
Wsparliśmy również takie akcje jak-
    Zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum w Koszalinie - kwesta 1 listopada
    Akcja – Pola Nadziei- na rzecz Hospicjum
    Gramy dla Hospicjum
    Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja
    Dzień Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym                     w Koszalinie
    Festyn w Świdwinie
Wyróżnionych i nagrodzonych zostało w ubiegłym roku szkolny kilku wolontariuszy:
Karolina Fronszczyk klasa 2h przepracowała 99 godzin
Natalia Andruszko klasa 2h przepracowała 55 godzin
Aleksandra Kujawa  klasa2 h przepracowała 60 godzin
Wiktoria Wizner klasa 2 h przepracowała 50 godzin
Agnieszka Lewucha klasa 1d przepracowała 83 godziny

Niemniej jednak grupa pracujących solidnie jak już wspomniałam liczyła sobie 22 osoby, które zasługiwały na uznanie. Otrzymali oni od nas ale także od instytucji w których pracowali podziękowania za swoją pracę.
           

Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza
            przy I LO im. ST. Dubois.
            w Koszalinie
            Julia Siewruk

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl